תגובת המערכת החיסונית לחיסונים ויראליים הניתנים לעגלים בעת גמילה


מחלות בדרכי הנשימה בעגלים נקשרו בעבר לעקה המתרחשת בעת גמילת העגלים. המחלות מופיעות בדרך כלל בתקופה שבאה לאחר הגמילה כאשר העגלים הנגמלים עוברים תקופה של עקה בעקבות דעיכה של נוגדנים אימהיים. דבר זה תורם לעלייה ברגישות העגלים למחלות זיהומיות ובירידה ביעילות המערכת החיסונית שלהם. על מנת להוריד את העקה העתידית בגמילה , נוסתה שיטת גמילה חדשה שנקראת “גמילת מרעה” , בגמילה זו מפנים את האמהות ומותירים את העגלים בשטח הרעיה.
לא משנה אם אתם מנהלים, בעלי עסקים, דיילים או מגדלי בקר. העיקר שתתנו תמיד את המיטב מבחינתכם. pretty paper נותנת לכם את הטוב ביותר בתחום הזמנות החתונה. אל תתפשרו על פחות!
תצפיות הראו שעגלים שנגמלו בשיטה זו , הסתגלו לתקופת הגמילה טוב יותר מאשר עגלים אשר נגמלו בשיטה הרגילה. שיטה זו צמצמה את העקה שנגרמת למערכת החיסון של העגלים , ומותירה אותם מוכנים טוב יותר להתמודד עם זיהומים. ידוע, שעקה משפיעה על מערכת החיסון ומדכאת תגובות חיסוניות, ולכן מנסים כמה שיותר להימנע ממנה או לפחות להוריד את השפעתה.
החיסון הינו גורם ממשקי יעיל מאוד בהורדת תדירות מחלות דרכי הנשימה , אך בחירת החיסון עצמו והדרך בו הוא יינתן חשובים מאוד להבטחת השפעתו ויעילותו על תהליך התחסנות בעל החיים. חיסון הניתן לתוך השריר מומלץ בדרך כלל ע”י יצרני חיסונים אלו , אולם חיסון תת-עורי עשוי להיות לפעמים עדיף. לכן , מטרת תצפית זאת הייתה לבדוק את השפעת ממשק הגמילה ואת דרך החיסון על תגובת המערכת החיסונית של העגלים.